Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Değerli Meslektaşlarımız,

TOTBİD TOTEK tarafından 21 Mayıs 2023 Pazar günü tüm Türkiye çapında, saat 11.00, katılımcıların kendi hastanelerinde gerçekleştirilecek “13. Uzmanlık Eğitimi Gelişim Sınavı (UEGS)” çalışmaları başlamıştır. Sınava son başvuru tarihi 05 Mayıs 2023’dür. Eğitim veren kliniklerimizde yer alan tüm asistanların, TC kimlik numaraları, kıdem yılı ve iletişim bilgilerini (rotasyonda bulunan asistanları da dahil olmak üzere)
selin@totbid.org.tr adresine ileterek başvurmasını beklemekteyiz. Konuyla ilgili dokümanlara (bağlantı adresi verilecektir) bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Geçen yıllar olduğu gibi sınav yapıcıları her kurumun kendi bünyesinde yer alan eğitim görevlisi tarafından oluşturulacaktır. Sınav sonuçları sadece tıp eğitimcileri tarafından değerlendirilerek postalanmakta, kişisel bilgiler hiçbir şekilde adayların kendileri ve ilgili eğitim sorumlusu dışında bir şahıs ya da kurumla paylaşılmamaktadır. Her yıl olduğu gibi asistanlarımız genel ortalamaya ve kıdem yılına göre ayrıca alt dalların her biri ile ilgili durumunu değerlendirme imkân bulacak ve bir önceki seneye göre gelişimini izleyebilecektir. 

Ülkemizde ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitiminin standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmak, kişisel özelliklerimizi her yıl düzenli ve ayrıntılı biçimde görebilmek amacındaki bu sınava asistanlarımızın aktif ve gönüllü katılımı için şimdiden teşekkür ediyoruz. Kendi bireysel gelişimlerini izleyerek mesleki eğitimlerine yön veren asistanlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz. 

Saygılarımızla, 

TOTEK Yönetim Kurulu 

 

Ek1: Anabilim Dalı Başkanı-Eğitim Sorumlusu Bilgilendirme Mektubu

Ek2: Asistan Listesi

Ek3: Asistan Bilgilendirme Mektubu 

Ek4: Sınav Yönergesi

Ek5: Aydınlatma Metni 

Ek6: Tahahüt Metni

 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...