TOTBİD Başkanı Prof. Dr. Halit Pınar'ın Olağan Genel Kurul Sonucu Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

25 Ekim 2019 tarihinde yapılan seçimli TOTBİD Olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda ortaya çıkan 2019 - 2021 dönemi tüm kurullarımızın üyeleri adına Genel Kurul’umuza teşekkür eder, kurullarımıza başarılar dilerim.

Göreve talip olan ancak kurulların dışında kalan meslektaşlarımız da takdiri haketmişlerdir; kendilerini de cesaretlerinden ötürü kutluyorum.
Elbette ilerleyen zamanlarda onlar da derneğimizin çeşitli birimlerinde hak ettikleri görevleri alacaklardır.

Hekim olarak doğallıkla öncelikli konumuz insan sağlığıdır. Hemen ekleyeyim, bizlerden, hayvan ve bitki sağlığına duyarlılıkta öncü ve önder olan bir meslek grubu olmamız da beklenir.

Hekimlik görevlerimizi yerine getirmede birlik ve beraberlik içinde ve dayanışma halinde olmamızın önemini vurgulamak isterim. TOTBİD’in tartışacağı ve üzerinde duracağı konuların başında bu olacaktır. Başta ekonomik, teknik ve sosyal faktörler olmak üzere, pek çok nedene bağlı olarak gerilemekte olan moral değerlerimizi yükseltmek ana hedeflerimizden olmalıdır. Küçük topluluklarda egemen olan mutluluk ve birlik-beraberlik duygusunun giderek güzel ülkemizin tümüne yayılacağına inanmaktayım.

Herhangi bir konuda görüş, yorum, öneri, katkı ve eleştirilerinizi bana veya kendinize yakın bulduğunuz yönetim kurulu üyesi arkadaşıma bildirebileceğiniz gibi, doğrudan dernek merkezine de iletebilirsiniz.

2017-2019 dönemi Yönetim Kurulu başkanı değerli ağabeyim İrfan Öztürk ve üye arkadaşlarımıza, tüm kurullarımızın başkan ve üyelerine başarılı çalışmaları ve hizmetleri için teşekkür ederim.

Çok başarılı geçen kongremizin Onursal Başkanı Dr. Ahmet Turan Aydın, Başkan Haluk Ağuş, Sekreter Dr. Önder Kalenderer ve Düzenleme Kurulu üyelerine, alt branş derneklerimize, Eğiticilerimize, Dr. Hayriye Ünlü ve hemşire arkadaşlarımıza, İdari ve Mali Direktörümüz Nermin Ünal ve Merkez çalışanlarımıza, Endüstri mensuplarına, Serenas firması çalışanlarına, Titanik Kongre Merkezi yönetici ve çalışanlarına, tüm kongre katılımcısı meslektaşlarımız ve hemşirelerimize ve burada adlarını anımsamadığım nice isimsiz kahramanlara çok teşekkür ederiz.

TOTBİD’in kuruluşunun 50. Yılında düzenlenecek olan 2020 Kongremizin Başkanı Dr. Ömer Taşer, Sekreteri Dr. İbrahim Tuncay ve düzenleme kurulu üyelerine başarılar dileriz.

Seneye 30. Kongremizde buluşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimizi sunarım,

Dr. Halit Pınar

TOTBİD Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                    

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

27.11.2019