Coronavirüs hastalığı: Bilgilendirme

 

Değerli Meslektaşlarımız,
 

Coronavirüs hastalığının olumsuz etkileri giderek genişliyor. Uluslararası her türlü etkinlik peş peşe iptal ediliyor. Hastalığın ciddi bir toplum sağlığı sorunu olmasının yanında, olumsuz ekonomik etkileri çok büyük.

İnsanların seyahat özgürlükleri kısıtlanmış durumda. Çeşitli ülkelerde akademik çevreler ve sağlık sistemleri ülke içi seyahatlerin zorunlu olmadıkça yapılmaması yönünde uyarılar yapıyorlar.

TOTBİD Yönetim Kurulu olarak ülkemizdeki gelişmeleri dikkatle izliyoruz.

Şu an itibariyle önümüzdeki etkinliklerimizin hazırlıkları planlandığı şekilde yürüyor. Yetkililerin açıklamaları doğrultusunda herhangi bir erteleme ve iptal sözkonusu değil.

Süreç hızlı ilerliyor ve değişken. O nedenle gelişmeleri yakından izliyoruz. Ulusal düzeyde herhangi yeni bir karar ortaya çıkarsa buradan paylaşmaya gerek kalmadan bunu muhtemelen birlikte öğreneceğiz.

Alanımızla ilgili yurtdışı önemli kongrelerin iptal / erteleme kararları duyurulmaya devam ediyor. Her ne kadar elektronik ortamlar açık olsa da, bu, doğrudan bilgi paylaşımının kısıtlanması demek. Bu durumun geçici olduğunu düşünerek motivasyonumuzu yitirmeden üretmeye devam etmeliyiz.

Yurtiçi ve yurtdışında her bireyin sağlığı bizim için önemlidir ve önceliklidir. TOTBİD bu bilinçle süreci yakından izlemektedir. Gelişmelere göre, toplum sağlığını korumak adına ne gerekiyorsa yapılacaktır.

 

Saygılarımızla,

TOTBİD Yönetim Kurulu

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

11.03.2020